راهنمای نصب افزونه AMP در وردپرس و همگام سازی با Yoast SEO

متن زیرنویس قسمت بیست و هشتم زمان یادگرفتن سئوی وردپرس

برای اینکه وب سایت خویش رو برای AMP تنظیمات نمایید , تقریبا دستگاه لیزر همه امور توسط افزونه AMP انجام می شه . این پلاگین به صورت فعال تولید شده دستگاه لیزر و به وسیله کسانی که در WordPress . com میباشند , محافظت می شه . از اونجایی که‌این مورد در وب سایت وردپرس نیز استفاده می شه و با دستگاه لیزر دیگران در جامعه وردپرس به اشتراک گذارده می شه , افزونه نیکی می‌باشد &# ایران روتک دستگاه لیزر ای اتخاذ کردن , پس بهتره افزونه AMP رو نصب فرمائید . به قسمت ادمین برید و سپس محرمانه به بخش افزونه ها بزنید . بر دستگاه لیزر روی گزینه افزودن افزونه نو کلیک نمائید عبارت AMP رو تایپ نمایید . بر روی اون کلیک نمایید و نصب و فعال نمائید .

اکنون این پلاگین کارهایی رو راجع‌به لینک و پیوند های ما انجام می قریه , تا بتونه AMP رو برای همگی صفحه ها ساخت کنه . بنابراین ما باید فقط خصوصی به بخش پیکربندی »» لینک یکتا بزنیم . دستگاه لیزر در این ورقه روی ذخیره کلیک نمائید .

اذن بدید به وب سایت بریم و ببینیم در نسخه AMP سایت چه ظاهری داره . شما می تونید AMP را بر روی هر آدرسی اعمال نمائید تا مشاهده کنید ورژن اون چه ظاهری داره .

میبینید که‌این نسخه ساده و و مینیمالیستی از همان برگه دستگاه لیزر است . متاسفانه دستگاه لیزر برای بریدن اون markup پلاگین هیچ استایل و دستگاه لیزر سبکی اضافه نکرده به همین خیال مجبوریم استایل و سبک دهی رو دوباره انجام بدیم .

در بعضا از نقاط افزونه هوشمندانه اینکارو انجام می ده ولی هم اکنون می بایست اون رو به صورت دستی انجام بدیم . پس مجدد به نصیب ادمین میریم و بعد از آن نصیب اکران و در نهایت بخش AMP .

نمی تونیم کار متعددی درین بخش انجام بدیم , می‌تونیم بر روی طراحی کلیک کنیم و رنگ هدر رو تغییر دهیم من رنگ صورتی رو انتخاب می کنم . این یک کدام از رنگ های مارک ماست . رنگ نوشته رو سپید گزینش می کنیم اکنون روی مورد ذخیره و Publish کلیک می‌کنیم . عالی شد , حال سایتی داریم که برای تلفن همراه پر سرعت خیس بارگذاری می شه .

AMP پروژه ای است که با‌گاز پیش می‌ره و روشی که آنالیتیکس و دستگاه لیزر در داخل این پروژه مدیر می‌شه به صورت مداوم در حالا تغییره برای تطبیق شرایط با خاصیت در درحال حاضر تغییر تحول این حوزه شرکت یوست افزونه جدیدی با نام Glue for Yoast SEO ایجاد کرده . در دنیای وردپرس این یک پلاگین قابلیتی میباشد و اون ها به‌سرعت قابلیتی را گسترش میدن تا وضعیت پایدار بشه . سپس این پروژه با پروژه والد مخلوط می شه . در حالتی‌که بدونیم در طول دو یا یکسری سال بعد این پلاگین با افزونه یوست مخلوط شده شگفت زده نخواهیم شد و شما به‌این افزونه Glue نیازی نخواهید داشت . البته در حال حاضر به هر دوی اون ها نیاز دارید . به این ترتیب اینجانب به وب سایت خودم بر میگردم به قسمت پلاگین ها و بعد افزودن پلاگین نو راز میزنم آن‌گاه در نوار کاوش عبارت Yoast AMP glue رو تایپ می‌کنم . عالی دستگاه لیزر پلاگین رو پیدا کردیم بر روی عبارت نصب کلیک نمایید و بعداز نصب اون رو فعال فرمایید .